Podsumowanie projektu “Moc radości z uważności”

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamiennej Górze odbył się dziś (sobota, 2 grudnia) finał projektu pt. „Moc radości z uważności”. W programie m.in. warsztaty dla rodziców pt. “Jak budować dobre relacje z dzieckiem” oraz wystawa prac pt. “Moja mapa marzeń” stworzonych przez dzieci uczestniczące w warsztatach.

Przypominamy, że cykl praktycznych warsztatów rozwojowych dla dzieci pt. „Moc radości z uważności” prowadzony był od września br. Zajęcia prowadziły nauczycielki języka angielskiego: Monika Stawarz – absolwentka Psychologii Pozytywnej (SWPS) oraz Katarzyna Łękawska – certyfikowana instruktorka Ashtangi, Vinyasy i Yin Yogi. Czułą opiekę nad projektem prowadziła Marcelina Halaś. Tematyka warsztatów skupiała się wokół psychologii pozytywnej, mindfulness oraz jogi. Projekt skierowany był do uczniów klas I-III z powiatu kamiennogórskiego. W przeprowadzenie zajęć zaangażowani również byli wolontariusze z SP1 i SP2 w Kamiennej Górze.

Przyjazna i bezpieczna przestrzeń Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz niezastąpionego zespołu, który ją tworzył, była idealnym miejscem do takich działań. Podczas warsztatów uczestnicy poznali techniki relaksacyjne i oddechowe, praktykowali jogę, zanurzali się w muzyce relaksacyjnej oraz z wielkim zaangażowaniem tworzyli własne mapy marzeń.

Share

Zobacz inne