Podsumowanie konkursu “Piękna Wieś Dolnośląska” w Opawie

W dniu 5 października br. w Opawie (gm. Lubawka) odbędzie się podsumowanie konkursu Piękna Wieś Dolnośląska. Zgodnie ze zwyczajem, gospodarzem wydarzenia jest wieś, która otrzymała główną nagrodę, czyli tytuł Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej.

Tegoroczne podsumowanie rozpocznie uroczysta Msza św. w kościele pw. Świętej Jadwigi. Później uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnego spaceru po Opawie, podczas którego będą mogli zapoznać się ze zrealizowanymi projektami i działaniami podejmowanymi przez opawską społeczność.

Od godz. 14:00 świętowanie przeniesie się na stadion. Odznaczeni zostaną tam dolnośląscy gospodarze i członkowie wiejskich społeczności w kategoriach „Najpiękniejsza Zagroda”, „Najlepszy start
w odnowie wsi”, „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” oraz „Najpiękniejsza Wieś”.

Po wręczeniu nagród organizatorzy zaplanowali program artystyczny oraz wspólną zabawę taneczną. Na scenie zaprezentują się m.in. zespół Sachiel – zwycięzcy kultowego programu Must Be The Music, którego członkowie na co dzień mieszkają w Opawie oraz zespół Zgoda z Chełmska Śl. z repertuarem ludowym.

W międzyczasie goście będą mogli skorzystać z różnych atrakcji – stoisk rękodzielniczych, gastronomicznych, ścianki wspinaczkowej i wielu innych. Skosztować będzie można tradycyjnych, opawskich przysmaków jak również zapoznać się z twórczością regionalnych pasjonatów.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz