Podsumowanie Koncertu Kameralnego w Czarnym Borze

W czarnoborskim Centrum Kultury odbył się IV Koncert Kameralny. Kolejna edycja koncertu ponownie przyciągnęła dziesiątki melomanów spragnionych muzycznej uczty.

Recitale chopinowskie i spotkania z muzyką klasyczną w gminie Czarny Bór zainicjowane przez wójta Adama Góreckiego cieszą się coraz większą popularnością. Kameralna atmosfera, świece, scenografia i szlachetna muzyka w wykonaniu wybitnych instrumentalistów to już wizytówka czarnoborskich koncertów kameralnych.

Tym razem w murach B+CK wybrzmiał „Koncert jesienny na dwa świerszcze…” w wykonaniu pianisty – Piotra Łukaszczyka (wielokrotnego zdobywcy nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych, stypendysty Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej w Warszawie) oraz pochodzącego z Przemyśla wiolonczelisty – Wojciecha Kuda (związanego z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, koncertmistrza grupy wiolonczel współpracującego z Teatrem Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu, członka zespołów kameralnych, “Futyma Quintet”, “Michelangelo Ensemble”, Zespołu Solistów “Ricordanza”, Tria fortepianowego “KREATIV”, “Filharmonii Uniwersyteckiej” we Wrocławiu, nauczyciela gry na wiolonczeli w ZSM im. St. Moniuszki w Wałbrzychu). Słowem o muzyce i ciekawostkami o kompozytorach spotkanie okrasiła Krystyna Swoboda z Filharmonii Sudeckiej.

Share

Zobacz inne