Podsumowanie akcji “za kierownicą też trzeba myśleć”

W środę, 18 maja 2022 roku na terenie Kamiennej Góry prowadzona była akcja funkcjonariuszy Ruchu Drogowego skierowana przeciwko nieprawidłowemu parkowaniu w centrum. Jednocześnie funkcjonariusze w ramach prowadzonych działań chcieli sprawdzić, a przede wszystkim poszerzyć wiedzę osób popełniających wykroczenia. Przygotowano pytania z podstaw, które każdy kierujący powinien znać m.in. zasad dotyczących zatrzymania i postoju pojazdu. Większość kierowców prawidłowo odpowiadała, jednak okazało się, że problemem była świadomość ludzi, co do warunków parkowania w strefie zamieszkania.

Przypominamy, że strefa zamieszkania to obszar, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego. Natomiast wjazdy i wyjazdy są opatrzone odpowiednimi znakami drogowymi.
– 20 km/h to prędkość dopuszczalna;
– parkowanie odbywa się jedynie w miejscach wyznaczonych;
– dziecko do lat 10 w strefie zamieszkania może poruszać się hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego tylko pod opieką dorosłych.

Najważniejszą jednak sprawą jest to, że pierwszeństwo bezwzględnie ma pieszy. Może on poruszać się całą szerokością drogi.

Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment