Podsumowanie akcji “Trzeźwy poranek”

Kamiennogórscy policjanci w dn. 10 maja br. w godzinach od 05:30 do 09:00 brali udział w działaniach prewencyjnych pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek”, których celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach powiatu kamiennogórskiego, wynikającego z prowadzenia pojazdów przez kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Wszyscy kierujący muszą pamiętać, że stan w jakim siadają za kierownicę, niesie za sobą ogromną odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwość kierujących jest bowiem jedną z najczęstszych zagrożeń, jakie czekają na nas na drodze. Alkohol, jak też inne używki wpływają negatywnie w sposób jednoznaczny na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

To właśnie dlatego kamiennogórscy policjanci regularnie prowadzą działania, w ramach których sprawdzają trzeźwość kierujących. W ramach przeprowadzonej w dniu dzisiejszym akcji, mającej na celu przebadanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu jak największej liczby kierujących, policjanci Komendy Policji w Kamiennej Górze przebadali 252 kierowców.

Pozytywnym aspektem tej akcji jest fakt, iż żaden z kierujących kontrolowanych przez policjantów, nie był pod wpływem alkoholu. Policja przypomina, iż za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu lub środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz