Podsumowanie akcji “Książka od Serca” i uroczyste przekazanie czeku

W auli Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze odbyło się oficjalne podsumowanie akcji Książka od Serca i uroczyste przekazanie czeku.

Przypominamy, że wolontariusze z kamiennogórskiego Liceum Ogólnokształcącego prowadzili charytatywny kiermasz książki na parkingu przy Centrum handlowym Kaufland w Kamiennej Górze, o czym informowaliśmy tutaj. Podczas akcji każdy zainteresowany mógł zostawić cegiełkę w kwocie 5 zł za książkę. Kiermasz trwał w dniach 11-12 grudnia ubiegłego roku. Cały dochód z kiermaszu został przekazany dla podopiecznych Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.
Podczas akcji zebrano kwotę 9078,80 zł. Symboliczny czek został przekazany dzisiaj (wtorek, 11 stycznia) na ręce Balbiny Bujak z fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Podziękowania za udział w akcji otrzymali m.in. Ewelina Wielocha i Monika Czyż ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, Dorota Chudek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze, dyrektor Jacek Bruździak i wicedyrektor Hieronim Mader oraz opiekunki akcji Sylwia Gawerda i Anna Postawa.

Pomysłodawcami akcji Książka od Serca byli uczniowie Konrad Dąbrowski, Piotr Maciaszek, Ola Fryzowicz, Kamila Gajo oraz Jessica Izer. Pierwszy kiermasz odbył się w grudniu 2017 roku. Wówczas udało się zebrać kwotę ponad 9 500 zł. W roku 2018 akcja nabrała rozmachu i wzbogacona została koncertem Henry No Hurry, który prezentowaliśmy tutaj. Wówczas udało się zebrać kwotę ponad 12 200 zł. W ubiegłym roku akcja powróciła po pandemicznej przerwie i udało się zebrać wspomnianą kwotę ponad 9 000 zł.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment