Podpisano umowę na unijne dofinansowanie budowy drogi S3

Dnia 8 października 2018 roku w centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie umowy na unijne dofinansowanie projektu „Budowa drogi ekspresowej S3 odcinek Legnica – Lubawka”. W uroczystości udział wzięli: Jerzy Kwieciński, minister Inwestycji i Rozwoju, Marek Chodkiewicz, wiceminister Infrastruktury oraz Krzysztof Mróz, senator RP. Uroczystego podpisania umowy dokonali: Przemysław Gorgol, p.o. Dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Agnieszka Krupa, p.o. Zastępcy Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

„Budowana droga ma znaczenie nie tylko dla ogólnokrajowej sieci transportowej, ale także dla lokalnych społeczności i samorządów w powiecie jaworskim i kamiennogórskim. Bliskość drogi ekspresowej z pewnością sprawi, że gminy przez które będzie przebiegać staną się bardziej atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów. Kolejna sprawa to ułatwienie dojazdu do licznych atrakcji turystycznych, które znajdują się w regionie.” – powiedział senator Krzysztof Mróz.

Roboty na odcinku S3 od Legnicy do Bolkowa są już na ukończeniu i jesienią tego roku odcinek ten zostanie oddany do ruchu, natomiast w ramach odcinka S3 od Bolkowa do Lubawki (granica państwa) GDDKiA wybrała wykonawców robót – planowany termin zakończenia inwestycji to koniec maja 2023 r.

Całkowity projekt zakłada budowę odcinka drogi ekspresowej S3 o długości 67 km, który połączy dwa dolnośląskie miasta – Legnicę i Lubawkę.
Całkowity koszt budowy jest szacowany na prawie 3 961 mln złotych. Dofinansowanie UE z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 wyniesie prawie 1 891 mln złotych.

Budowany odcinek rozpoczyna się w gminie Krotoszyce, następnie trasa przechodzi przez gminy Męcinka, Jawor, Mściwojów, Paszowice, Dobromierz, Bolków, Stare Bogaczowice, Czarny Bór, Marciszów, Kamienna Góra i Lubawka.Share

Zobacz inne

Leave a Comment