Podpisano umowę na remont ul. Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze

W dniu 3 sierpnia 2020 roku w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza burmistrz Janusz Chodasewicz podpisał umowę z wykonawcą na remont ul. Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze.

Konsorcjum firm: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych oraz Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne i Handlowe COM-D zrealizuje zadanie przebudowy ulicy.  

W postępowaniu przetargowym wzięło udział czterech oferentów. Została wybrana najtańsza oferta, która opiewa na 1,98 mln zł (brutto). Koszty prac w przypadku najdroższej wyceniono na 2,89 mln zł. 

Prace obejmą ponad 400-metrowy odcinek ul. Papieża Jana Pawła II. 

– Chcemy m.in. poszerzyć jezdnię w rejonie skrzyżowania z ul. Jeleniogórską. Strefa skrzyżowania wydłuży się o około 25 metrów. Zbudujemy dwie zatoki dla autobusów i miejsca postojowe dla samochodów osobowych – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz. 

– Pięć przejść dla pieszych znajdujących się w tym rejonie zostanie oświetlonych. Pojawią się też pasy zieleni – dodaje burmistrz.  

Prace mają zostać zrealizowane do 31 maja 2021 roku. 

Pierwotnie na sfinansowanie przebudowy ulicy zabezpieczono w budżecie miasta 2,4 mln zł. Z czego 2,1 mln zł pochodzi z dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Ponieważ zaoferowana w przetargu cena jest niższa, będzie potrzeba zwrotu części dotacji.   

Wideo: Relacje Regionalne

Share

Zobacz również

Leave a Reply