Podpisano umowę na przewóz pasażerów

Na terenie kamiennogórskiego PKS-u odbył się dziś (piątek, 19 stycznia) briefing prasowy z udziałem starosty Jarosława Gęborysa i wicestarosty Małgorzaty Krzyszkowskiej, którzy przekazali informację o wyborze operatora świadczącego usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Starosta Kamiennogórski poinformował, że na operatora świadczącego usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej na obszarze Powiatu Kamiennogórskiego w latach 2024-2025 zostało wybrane Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. z siedzibą w Kamiennej Górze, które począwszy od dnia 22 stycznia 2024 roku, będzie świadczyć usługi na następujących liniach komunikacyjnych:

1. Linia 241: Kamienna Góra – Lubawka – Jarkowice;
2. Linia 242: Kamienna Góra – Lubawka – Okrzeszyn;
3. Linia 243: Kamienna Góra – Krzeszów – Okrzeszyn;
4. Linia 244: Kamienna Góra – Marciszów – Świdnik;
5. Linia 245: Kamienna Góra – Rędziny – Ogorzelec.

Powiat Kamiennogórski na podstawie ustawy z dnia 16 maja 2019 roku o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej i innych ustaw, zawarł w dniu 28 listopada 2023 roku „Umowę o dopłatę w formie dofinansowania zadań własnych organizatorów w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej” o dofinansowanie z FRPA zadań własnych w kwocie nie wyższej niż 3 zł do jednego wozokilometra przewozu o charakterze użyteczności publicznej.

Jarosław Gęborys

Starosta Jarosław Gęborys o podpisaniu umowy z PKS-em

Zobacz inne