Podpalił boks śmietnikowy w Karpaczu

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie podejrzanemu o uszkodzenie mienia oraz 3 kradzieże. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 14.000 zł. Przestępstw tych dopuścił się we wrześniu br. w Karpaczu. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o uszkodzenie mienia oraz kradzieże.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna  we wrześniu br. dopuścił się w Karpaczu 4 przestępstw przeciwko mieniu. 27-latek podpalił boks śmietnikowy, czym spowodował straty w wysokości 10.000 zł na szkodę właściciela. Podczas zatrzymania tłumaczył się, że dopuścił się tego czynu ze złości, gdyż pokłócił się z dziewczyną oraz był pod działaniem alkoholu.

Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie dodatkowo 3 kradzieże. W jednym ze sklepów ukradł artykuły o wartości ponad 500 zł, a także stół oraz zlewozmywak kwasoodporny na szkodę właścicieli pensjonatów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz 27-latkowi za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 5 lat  pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment