Podjęte działania Urzędu Miasta w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce

W dniu 13 marca 2020 roku w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbył się briefing prasowy z udziałem burmistrzów Kamiennej Góry i Lubawki dotyczący bieżących postanowień, jakie zostały podjęte w związku z sytuacją epidemiologicznej w Polsce.

Podjęte działania przez Urząd Miasta w  Kamiennej Górze:

  • Od poniedziałku, 16 marca 2020 r. do odwołania wstrzymujemy kursy komunikacji miejskiej na terenie Kamiennej Góry. Z autobusów korzysta wiele osób w podeszłym wieku. Musimy ich szczególnie chronić, bo jest to grupa dużego ryzyka w przypadku zakażenia koronawirusem.
  • Od czwartku, 12 marca ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju apelujemy do mieszkańców Kamiennej Góry i innych miejscowości o ograniczenie wizyt w urzędzie miejskim. Prosimy, aby wszelkie formalności niewymagające bezpośredniego kontaktu z urzędnikami załatwiać telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Kasa urzędu jest nieczynna. Płatności (w tym opłaty skarbowe) można dokonywać przelewem.
  • Od poniedziałku, 16 marca wprowadzimy w urzędzie miasta ograniczenie kontaktów urzędników z interesantami. Kontakt osobisty będzie możliwy wyłącznie w sprawach nagłych i szczególnych. Przed wejściem do ratusza zostanie zainstalowany domofon umożliwiający kontakt z pracownikiem urzędu. Zostaną też tam wywieszone plakaty informujące o czasowym ograniczeniu kontaktów i numerach telefonów do poszczególnych wydziałów. Na drzwiach wejściowych zostanie zamontowana skrzynka podawcza.
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kamiennej Górze ogranicza kontakty pracowników z interesantami. Kontakt osobisty będzie możliwy jedynie w sprawach nagłych. Aby skontaktować się z pracownikami należy skorzystać z domofonu przed siedzibą wodociągów. Kasa w spółce jest nieczynna do odwołania. Wstrzymano do odwołania spisywanie stanów liczników przed inkasentów. Stany liczników mieszkańcy powinni przekazywać telefonicznie pod numer 75 744-30-42. Informacje o tym pojawią się na ogłoszeniach w klatkach schodowych budynków.
  • Spółka Mieszkaniowa Sp. z o. o. w Kamiennej Górze wstrzyma od 16.03.2020 r. przeprowadzanie zebrań rocznych wspólnot mieszkaniowych. Po ustąpieniu zagrożenia zostaną wyznaczone nowe terminy zebrań. Ograniczono bezpośredni kontakt pracowników SM z mieszkańcami oraz z pracownikami innych urzędów, instytucji. Biurowiec SM zostaje zamknięty, kontakty będą prowadzone wyłącznie za pomocą elektronicznych kanałów komunikacyjnych i telefonów. Na drzwiach wejściowych zostanie zamontowana skrzynka podawcza. Wszelkie wnioski, zgłoszenia i sprawy należy kierować telefonicznie: 75 64 55 160 lub 75 64 55 190, za pośrednictwem drogi elektronicznej: sekretariat@sm-kamiennagora.pl lub bok@sm-kamiennagora.pl, za pośrednictwem Internetowej Obsługi Kontrahenta.
  • W związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym dyrektor Centrum Kultury w Kamiennej Górze odwołał imprezy zaplanowane na marzec.
  • Nieczynna do odwołania jest kamiennogórska biblioteka miejska. Nie pracuje też miejski basen w Kamiennej Górze oraz Muzeum Tkactwa. Na dwa tygodnie zostały zamknięte szkoły, przedszkola i żłobek.
  • Wcześniej miasto Kamienna Góra zrezygnowało z organizacji Jarmarku Wielkanocnego, który miał odbyć się 28 marca. Zaplanowany na 18 kwietnia 9 bieg „Zdobywca Góry Parkowej” odbędzie się we wrześniu tego roku. Sytuacja epidemiologiczna zmusza nas także do zrewidowania planów związanych z długim weekendem majowym. Nie odbędzie się koncert otwarcia „Wielkiej kamiennogórskiej majówki 2020”, którego gwiazdą miał być Zenek Martyniuk z zespołem „Akcent”. Kamiennogórski samorząd jest w trakcie rozmów z przedstawicielami artysty w sprawie ustalenia nowego terminu tego wydarzenia. Staramy się także przenieść na inny termin „Rajd Arado”, który miał gościć w Kamiennej Górze 1 maja oraz jarmark „Cztery Pory Rynku” zaplanowany na 2 maja. Odwołane zostały także imprezy przygotowywane na 3 maja.

Zobacz inne

Leave a Comment