Podejrzany o znęcanie się nad bliskimi i kradzież pieniędzy z kościelnej skarbonki zatrzymany

Kamiennogórscy policjanci w środę, 24 sierpnia interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy Lubawka, w którym miało dojść do awantury domowej. Funkcjonariusze ustalili, że 39-letni mężczyzna grozi pozbawieniem życia swoim bliskim i nie był to pierwszy raz. Domownicy przyznali, że znęca się nad nimi psychicznie oraz fizycznie od dłuższego czasu. Na szczęście postanowili zakończyć swoją gehennę i poinformować o tym policję. Agresywnego i jak się okazało, nietrzeźwego mężczyznę nie powstrzymała obecność funkcjonariuszy na miejscu. Podczas wykonywanych czynności nadal kierował groźby karalne w stronę bliskich.

Policjanci po uzyskaniu niezbędnych informacji zatrzymali 39-latka i osadzili w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Dalsze działania prowadzone przez Komisariat Policji w Lubawce pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie sześciu zarzutów. Jednym z nich była zuchwała kradzież pieniędzy z kościelnej skarbonki, której dokonał w warunkach recydywy.

Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny, a także nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy, aby reagować na wszelkie przejawy przemocy, zanim będzie za późno.

Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment