Podejrzany o przecinanie opon zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów

Podejrzany m.in. o przecinanie opon i usiłowanie kradzieży z włamaniem zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego w czwartek, 27 października 2022 roku interweniowali wobec mężczyzny, który miał chodzić po jednej z kamiennogórskich ulic i wymachiwać długim nożem.
Po przyjeździe patrolu na miejsce 24-latek odłożył niebezpieczny przedmiot. Twierdził, że nie rozumie, dlaczego to taki problem. Stwierdził, że chciał poćwiczyć na świeżym powietrzu, bo w mieszkaniu nie ma miejsca.

Podczas trwania interwencji mężczyzna był coraz bardziej poddenerwowany i w pewnym momencie postanowił, że wskoczy do rzeki i spróbuje swoich sił w ucieczce. Policjant z Referatu Ruchu Drogowego nie wahał się ani chwili i już po krótkim pościgu złapał uciekiniera. Funkcjonariusz zmuszony był użyć siły fizycznej, aby obezwładnić mężczyznę, który nadal próbował uciekać.

Policjanci Wydziału Kryminalnego w toku czynności pozaprocesowych ustalili, że to właśnie mężczyzna, wobec którego podejmowana jest interwencja, może być sprawcą uszkodzeń opon w samochodach zgłaszanych w ostatnich tygodniach na terenie Kamiennej Góry.

Czynności procesowe wykonywane przez kamiennogórskich funkcjonariuszy pozwoliły na przedstawienie 24-latkowi czterech zarzutów związanych ze zniszczeniem mienia na łączną kwotę ponad 4000 złotych, usiłowaniem kradzieży z włamaniem oraz stosowaniem przemocy celem zmuszenia funkcjonariusza do odstąpienia od czynności służbowych.

Za popełnione przestępstwa, które popełnione były w warunkach recydywy, 24-latkowi grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment