Podejrzani o kradzież rozbójniczą na 66-latku tymczasowo aresztowani

We wtorek, 21 lutego 20223 roku po godzinie 17 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Kamiennej Góry zostali zadysponowani do zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Pisarzowice.

Funkcjonariusze policji ustalili, że 66-letni mężczyzna został brutalnie zaatakowany w swoim mieszkaniu przez dwóch znanych mu mężczyzn, który „wpadli do niego w odwiedziny”. Senior miał być wielokrotnie uderzany po głowie i klatce piersiowej przez 25 i 31-latka, którzy żądali od niego pieniędzy. Poszkodowany wykorzystał chwilę nieuwagi i uciekł z mieszkania, a następnie powiadomił policję, podczas gdy sprawcy oddalili się z miejsca, zabierając jego telefon. Mężczyzna z obrażeniami niezagrażającymi jego życiu został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze rozpoczęli poszukiwania osób odpowiedzialnych za ten atak. Już kilkanaście minut od zdarzenia zatrzymali dwóch młodych mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Dodatkowo w trakcie czynności u 25-latka mundurowi ujawnili 55 porcji handlowych marihuany.

Po zapoznaniu się z materiałem Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec podejrzanych o kradzież rozbójniczą środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozić im może nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne

Leave a Comment