Podczas kłótni sięgnął po nóż

W miniony weekend dwóch wałbrzyszan imprezowało wspólnie w jednym z mieszkań w dzielnicy Podgórze. Spożywany alkohol niestety nie był dobrym doradcą. Podczas kłótni starszy z uczestników spotkania najpierw zagroził młodszemu pozbawieniem życia, a następnie nożem zaatakował swojego kompana.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 22:30 w jednym z mieszkań przy ul. Skargi w Wałbrzychu. Wezwani na miejsce policjanci prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu na gorącym uczynku zatrzymali 62-letniego właściciela lokalu, który podczas imprezy alkoholowej zaatakował swojego 34-letniego kolegę.  Sprawca najpierw skierował w stosunku do pokrzywdzonego groźby karalne, a następnie sięgnął po gumowy młotek i uderzył mężczyznę w głowę. Na tym awantura się nie skończyła, gdyż 62-latek kolejno złapał nóż i trzykrotnie zaatakował nim pokrzywdzonego, przez co doznał on ran ciętych na plecach.

Funkcjonariusze w toku przeprowadzonej interwencji ustalili, że 34-letni wałbrzyszanin doznał tylko niegroźnych obrażeń i po opatrzeniu ran będzie mógł opuścił szpital. Okazało się także obaj mężczyźni w trakcie awantury byli pod wpływem alkoholu. Starszy z nich miał 0,37 promila alkoholu w organizmie, a młodszy ponad 2 promile tej substancji we krwi.

Zatrzymany 62-latek przyznała się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment