Po raz kolejny uderzyli w przestępczość narkotykową

Środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których łącznie można było wykonać ponad 2200 porcji handlowych narkotyków, ujawnili i zabezpieczyli w minioną środę w dwóch wałbrzyskich mieszkaniach policjanci kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, przy współpracy z funkcjonariuszami drugiego komisariatu. Mundurowi realizując informacje własne zatrzymali do prowadzonych postępowań 34-letnią wałbrzyszankę oraz 29-letniego mieszkańca naszego miasta. Obojgu grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci kryminalni – wykorzystując informacje operacyjne – ustalili, że 29-latek w mieszkaniu w dzielnicy Biały Kamień przechowuje narkotyki w postaci amfetaminy. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze w lodówce znaleźli woreczki, w których znajdowały się środki psychotropowe, z których można było wykonać łącznie blisko 1800 tysięcy porcji handlowych tych narkotyków.

W tym samym czasie dzielnicowi drugiego komisariatu wraz z policjantami kryminalnymi tej jednostki oraz funkcjonariuszami kryminalnymi wałbrzyskiej komendy w jednym z mieszkań – tym razem w centrum miasta – zatrzymali 34-latkę, która przy sobie posiadała narkotyki w postaci amfetaminy, z których można było wykonać 460 porcji handlowych tych środków psychotropowych.

Oboje podejrzani za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za posiadanie znaczniej ilości amfetaminy wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. 29-latek oraz 34-latka objęci zostali dozorem policyjnym.

Źródło: Policja Wałbrzyska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment