Po prośbie u radnych

Podczas XVII Sesji Rady Miasta Kamienna Góra do radnych z prośbą wystąpił ksiądz Piotr Smoliński, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze.

Ośmielam się tu przybyć, aby poinformować mieszkańców przez tę formę o tym co się dzieje z Kościołem Łaski. Zauważyliśmy, że jest bardzo wiele przecieków. Kilkanaście miejsc gdzie dach przecieka. Zaprosiłem projektantów, inżynierów, którzy ocenili stan dachu kościoła na bardzo zły. Kopuła dachu obniżyła się o pół metra. Więźba dachowa, która podtrzymuje dach wymaga wymiany. Już nie można jej naprawić ponieważ była wielokrotnie naprawiana. W tej chwili jest tak powyginana, że należy wymienić całą więźbę dachową. To się wiąże z olbrzymią inwestycją dlatego chciałem tutaj poprosić o pomoc w ratowaniu kościoła.  […] Kosztorys jaki otrzymałem pierwszej części prac przy dachu, wymiana pokrycia dachowego i więźby dachowej to jest  1 121 000 zł.

ksiądz Piotr Smoliński

Ksiądz zapewniał, że prace remontowe należy wykonać bezzwłocznie. Oczywiście środki na remont są szukane również w innych źródłach m.in. w Urzędzie Marszałkowskim, Funduszu Kościelnym i KGHM.

Jako proboszcz tej parafii i zarządca kościoła stoję przed wielkim wyzwaniem jakiego w życiu jeszcze nie miałem, żeby tak potężny dach świątyni wymienić.

ksiądz Piotr Smoliński

Oczekiwania proboszcza wobec miasta Kamienna Góra to wsparcie remontu w wysokości 300 000 zł.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment