Plastikowy domek ogrodowy to sposób na porządek w ogrodzie

W Twoim ogrodzie brakuje rozsądnie zorganizowanej przestrzeni? Ciągle panuje w nim bałagan, a narzędzia, których nie używasz, jesteś zmuszony przechowywać w domu? Weź pod uwagę ustawienie plastikowego domku ogrodowego, który przez możliwość wygodnego i bezpiecznego przechowania narzędzi, mebli czy nawet dziecięcych zabawek ułatwi Ci utrzymanie porządku w ogrodzie.

Co można przechowywać w plastikowych domkach ogrodowych?

Plastikowe domki ogrodowe najczęściej są wykorzystywane do przechowywania przedmiotów, które są wykorzystywane na zewnątrz, ale powinny być chronione przed niepogodą lub nawet kradzieżą. Taki domek z pewnością ułatwi Ci utrzymanie porządku w ogrodzie przez stworzenie miejsca, w którym możesz przechowywać wszystko, na co dotychczas brakowało miejsca. Może on również zwiększyć żywotność przechowywanych przedmiotów, chroniąc je między innymi przed deszczem i szkodliwym działaniem wilgoci.

W domku ogrodowym możesz przechowywać właściwie wszystko, na co brakuje Ci miejsca w ogrodzie. Najczęściej są to rzeczy takie jak:

  • rowery, hulajnogi i inne niewielkie pojazdy;
  • meble ogrodowe;
  • narzędzia ogrodowe takie jak kosiarki czy piły do drewna;
  • zewnętrzny sprzęt sportowy jak trampoliny;
  • zabawki dziecięce, w tym zjeżdżalnie albo baseny;
  • drewno opałowe.


Plastikowy schowek na pojemniki na odpady, fot. Ogrodosfera.pl

Na co zwrócić uwagę, wybierając model domku do ogrodu?

Szukasz plastikowego domku do własnego ogrodu? Zajrzyj na stronę https://ogrodosfera.pl/domki-plastikowe, a przekonasz się, jak wiele modeli masz do wyboru. Żeby znaleźć odpowiedni dla siebie, zacznij przede wszystkim od określenia jego potrzebnych rozmiarów.

Im więcej rzeczy zamierzasz przechowywać w domku ogrodowym, tym powinien być on większy, by móc je wszystkie pomieścić, nie tworząc przy tym wrażenia bałaganu. Pamiętaj jednak, by przy wyborze rozmiaru domku wziąć pod uwagę również ilość posiadanego miejsca w ogrodzie. Jeśli dysponujesz niewielkim placem, duży model może zająć zbyt wiele potrzebnej na nim przestrzeni.

Jeżeli planujesz przechowywać w domku wartościowe narzędzia, pojazdy bądź inne przedmioty narażone na kradzież, zwróć uwagę, w jaki rodzaj zamknięcia jest wyposażony wybierany model. Wiele domków posiada zamki w drzwiach. Dodatkową ochroną jest możliwość założenia kłódki.

Domek narzędziowy z poliwęglanu, fot. Ogrodosfera.pl

Plastikowy domek ogrodowy, a może model metalowy lub drewniany?

Plastikowe domki ogrodowe są niedrogie, lekkie, łatwe w montażu i utrzymaniu w czystości. Plastik, z którego są wykonywane, jest odporny na działanie wilgoci, blaknięcie czy skrajne temperatury. Nie jest to jednak jedyny wybór – możesz zdecydować się również na domek wykonany z innego materiału, w tym z metalu albo drewna.

Metalowe domki ogrodowe również cechują się niewielką wagą i wysoką odpornością. Blaszane konstrukcje mogą być malowane na różne kolory, by wpasować się w różne style aranżacji ogrodu. Jeśli zdecydujesz się na metalowy model domku, pamiętaj jednak, że metal to materiał podatny na działanie temperatur. Latem takie konstrukcje szybko się nagrzewają, natomiast zimą wychładzają.

Metalowy domek ogrodowy, fot. Ogrodosfera.pl

Inna możliwość to zwykle nieco droższe, ale eleganckie i przytulne drewniane domki ogrodowe. Do ich wyboru zachęca przede wszystkim estetyczny wygląd drewna oraz jego ponadprzeciętna trwałość. Musisz jednak wiedzieć, że żeby drewno zachowało swoje właściwości, musi być odpowiednio pielęgnowane, czyli przede wszystkim regularnie impregnowane.

Share

Zobacz inne