Planowane zmiany w organizacji ruchu w okolicy obwodnicy Bolkowa

W dniu 30 października br. wykonawca planuje zlikwidować utrudnienia związane z objazdem, który od lipca br. obowiązywał na DK3 pomiędzy miejscowościami Stare Rochowice – Jeżów oraz otworzyć rondo w Wierzchosławicach.

Po przywróceniu ruchu na DK3, ruch na kierunku Bolków – Jelenia Góra będzie się odbywał przebudowanym odcinkiem drogi krajowej, natomiast ruch na kierunku z Jeleniej Góry do Bolkowa będzie się odbywał nowo wybudowanym łącznikiem przebiegającym pod wybudowana estakadą.

Ważne!

Wjazd na nowo budowaną obwodnicę Bolkowa będzie zamknięty, a przedmiotowa zmiana organizacji ruchu ma na celu udrożnienie ruchu na kierunku Bolków – Jelenia Góra.

W tym samym dniu planowane jest również wprowadzenie tymczasowej zmiany organizacji ruchu polegającej na otwarciu ronda w ciągu DK5, w miejscowości Wierzchosławice. Wprowadzana organizacja będzie polegała na likwidacji tymczasowego bypassu w ciągu drogi DK5 w miejscowości Wierzchosławice i poprowadzeniu ruchu na nowo wybudowane rondo.

Ważne!

Zjazd z ronda na nowo budowaną obwodnicę Bolkowa będzie zamknięty, a przedmiotowa zmiana organizacji ruchu ma na celu likwidację bypassu i udrożnienie ruchu na kierunku Bolków – Kamienna Góra.

Podany termin może ulec zmianie, z uwagi na panujące warunki atmosferyczne.

Apelujemy do kierowców o ostrożność, ponieważ ruch w dalszym ciągu będzie odbywał się po terenie budowy.

Prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na nową tymczasową organizacje ruchu.

Foto/info: GDDKiA

Share

Zobacz inne

Leave a Comment