Plan filmowy w Krzeszowie

Na Górze św. Anny w Krzeszowie odbyły się dzisiaj (poniedziałek, 7 marca) kolejne zdjęcia do filmu „Święta inaczej” w reżyserii Patricka Yoki. Ekipa filmowa pracowała przy kaplicy św. Anny, na jednym z najpiękniejszych punktów widokowych Ziemi Kamiennogórskiej, z którego rozciąga się piękny widok na krzeszowskie sanktuarium i Śnieżkę. Przypominamy, że w sobotę, 5 marca ekipa pracowała na planie filmowym w Kamiennej Górze, co prezentowaliśmy tutaj.

W dzisiejszych zdjęciach udział brała m.in. Daria Widawska, główna bohaterka reżyserowanej komedii, która opowiada o 50-letniej Ewie, bibliotekarce ze Szczecina. Tłem historii Ewy jest m.in. Kamienna Góra i okoliczne miejscowości.

Zarys fabuły: Ewa dowiaduje się, że mąż ją zdradza, córka Emma zostaje na Boże Narodzenie w Londynie, a syn Dorian zamierza spędzić wigilię u ojca i jego kochanki. Osamotniona Ewa postanawia spędzić święta „inaczej” – wsiąść do pociągu i wyruszyć w nieznane. Nic nie idzie zgodnie z planem: na dworcu Ewa wdaje się w scysję z gburowatym Wiktorem, a zaraz potem traci telefon, pieniądze i dokumenty. Zostaje sama, nocą, na dworcu… I w ten sposób trafia do urokliwego miejsca, jakim jest Kamienna Góra…

Reżyserem filmu jest wspomniany Patrick Yoka, który wyreżyserował m.in. „Listy do M4„, „Rodzinka.pl„, „Prawo Agaty„, „Hela w opałach„, Świat według Kiepskich„.

W skład głównej obsady filmu wchodzą: Daria Widawska, Karol Dziuba, Wiktoria Gąsiewska, Antoni Sałaj, Adam Zdrójkowski, Wiktoria Kruszczyńska, Michał Lupa.

Zobacz , jak było na planie filmowym.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment