Plan filmowy w Kamiennej Górze

W Kamiennej Górze odbyły się dzisiaj (sobota, 5 marca) zapowiadane zdjęcia do filmu “Święta inaczej” w reżyserii Patricka Yoki. Ekipa filmowa pracowała w kamienicy przy ul. Mostowej, która na czas ujęć została zamknięta dla ruchu pojazdów. Filmową komedię o 50-letniej Ewie, bibliotekarce ze Szczecina, której uporządkowane życie sypie się przed wigilią, przyszło realizować ekipie filmowej w trudnym czasie wojny w Ukrainie.

Premierę filmu zaplanowano w okolicy świąt Bożego Narodzenia. Przypominamy, że tłem historii Ewy jest m.in. Kamienna Góra i okoliczne miejscowości. Pierwsze ujęcia zrealizowano 22 lutego na dworcu PKP w Marciszowie. Przed nami jeszcze ujęcia na Górze św. Anny w Krzeszowie i na kamiennogórskim rynku.

Zarys fabuły: Ewa dowiaduje się, że mąż ją zdradza, córka Emma zostaje na Boże Narodzenie w Londynie, a syn Dorian zamierza spędzić wigilię u ojca i jego kochanki. Osamotniona Ewa postanawia spędzić święta „inaczej” – wsiąść do pociągu i wyruszyć w nieznane. Nic nie idzie zgodnie z planem: na dworcu Ewa wdaje się w scysję z gburowatym Wiktorem, a zaraz potem traci telefon, pieniądze i dokumenty. Zostaje sama, nocą, na dworcu… I w ten sposób trafia do urokliwego miejsca, jakim jest Kamienna Góra…

Reżyserem filmu jest wspomniany Patrick Yoka, który wyreżyserował m.in. „Listy do M4„, „Rodzinka.pl„, „Prawo Agaty„, „Hela w opałach„, Świat według Kiepskich„.

W skład głównej obsady filmu wchodzą: Daria Widawska, Karol Dziuba, Wiktoria Gąsiewska, Antoni Sałaj, Adam Zdrójkowski, Wiktoria Kruszczyńska, Michał Lupa.

Zobacz , jak było na planie filmowym.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment