Piotr Zieliński w Czarnym Borze

Dnia 27 kwietnia 2017 roku w sali widowiskowej Biblioteki Centrum Kultury w Czarnym Borze odbyło się spotkanie z graczem włoskiego klubu SSC Napoli i reprezentacji narodowej Polski – Piotrem Zielińskim.

Piłkarz przyjął zaproszenie od ośrodka szkolenia dzieci i młodzieży Akademii Piłkarskiej Futgol z Czarnego Boru, aby móc spotkać się i opowiedzieć o swojej karierze piłkarskiej. Podczas spotkania dzieci zadawały pytania, a na koniec każdy otrzymał autograf i zdjęcie pamiątkowe z zawodnikiem.Piotr Zieliński rozpoczął swoją karierę w Orle Ząbkowice Śląskie, skąd latem 2007 roku trafił do Zagłębia Lubin. Cztery lata później wyjechał do Włoch, gdzie związał się z Udinese. Dnia 2 listopada 2012 roku zadebiutował w barwach pierwszej drużyny podczas ligowego meczu z Cagliari. Dnia 1 września 2014 roku został do końca sezonu 2014/15, wypożyczony do Empoli FC. Dnia 4 sierpnia 2016 roku podpisał pięcioletni kontrakt z SSC Napoli.

Zieliński ma za sobą liczne występy w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach Polski. Dnia 4 czerwca 2013 roku podczas towarzyskiego spotkania z Liechtensteinem zadebiutował w reprezentacji Polski. Pierwszą bramkę w reprezentacji A zdobył 14 sierpnia 2013 roku w towarzyskim meczu z Danią. Dnia 12 maja 2016 roku został powołany przez selekcjonera Adama Nawałkę do szerokiej kadry na Mistrzostwa Europy 2016 we Francji. Dnia 30 maja 2016 roku Adam Nawałka oficjalnie powołał go do ścisłego składu na mistrzostwa Europy. Na turnieju, gdzie Polska dotarła do ćwierćfinału, zagrał 45 minut w wygranym 1:0 meczu fazy grupowej z Ukrainą.

Spotkanie w Czarnym Borze było niezwykłym przeżyciem dla młodych, początkujących piłkarzy. W spotkaniu wziął udział również Wójt Gminy Pan Adam Górecki.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment