Piotr Bałtroczyk w Wałbrzychu

W dniach 20-21 października w Wałbrzychu odbędzie się XIX Ogólnopolska Giełda Kabaretowa „KopalniaK” (dawniej „PrzeWAŁka”), o czym informowaliśmy tutaj.

Po raz dziewiętnasty Wałbrzych będzie stolicą kabaretu. Kiedyś PrzeWAŁka, dzisiaj KopalniaK, ale dalej Ogólnopolska Giełda Kabaretowa, niczym magnes przyciąga wielu zwolenników dobrej zabawy – publiczność wałbrzyską i gości z innych miast. To jedno z ważniejszych wydarzeń organizowanych przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

W tym sezonie gwiazdą wieczoru będzie Piotr Bałtroczyk, dziennikarz, poeta, piosenkarz, konferansjer, satyryk, prezenter telewizyjny i radiowy.
W Telewizji Polskiej był prezenterem takich programów, jak „Zwyczajni niezwyczajni”, „Pegaz” czy „Kochamy polskie komedie”. W 2001 roku wydał tomik wierszy „Krawiectwo miarowe. Samouczek”. W 2006 roku rozpoczął współpracę z telewizją Polsat, w której prowadził program „Piotr Bałtroczyk przedstawia”, nagrodzony na IX Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku w 2008roku. Od 2008 do 2009 roku prowadził program „Piotr Bałtroczyk na żywo”.
Wcielił się również w postać Johna McPhersona w emitowanym przez telewizję Polsat, a następnie przez TV 4 improwizowanym serialu kabaretowym „Spadkobiercy”. Pojawił się także w obsadzie produkcji „Badziewiakowie” (jako konferansjer) oraz „Wrzuć na luuuz”. Laureat Wiktora 2004 oraz Wiktora 2007 w kategorii „osobowość telewizyjna”.

Program

20 października (piątek), godz. 18:00 – występ sześciu kabaretów konkursowych oraz gwiazda wieczoru Grzegorz Halama w programie „Długo i szczęśliwie, czyli intymne życie grubasa”. Bilety w cenie 20/30 zł.

21 października (sobota), godz. 18:00 – Grand Prix i Nagroda Publiczności oraz gwiazda wieczoru Piotr Bałtroczyk w programie „Mężczyzna z kijowym peselem”. Bilety w cenie 40/50 zł.

Bilety do nabycia od 22 września w serwisie eBilet.pl oraz od 27 września w obu siedzibach WOK (Wałbrzych ul. Broniewskiego 65a, ul. Wysockiego 29).

Dnia 20 października wystąpi Grzegorz Halama. Więcej informacji tutaj.

fot. baltroczyk.pl

KopalniaK: bo musi być wesoło!

Grzegorz Halama w WałbrzychuShare

Zobacz inne

One Thought to “Piotr Bałtroczyk w Wałbrzychu”

Leave a Comment