Pilnujmy swoich rowerów! – kamiennogórscy policjanci ostrzegają

W związku z nasileniem zjawiska kradzieży jednośladów, kamiennogórscy policjanci apelują o ostrożność i właściwe zabezpieczenie rowerów. Przestrzegają też przed zakupem tanich rowerów, gdyż mogą być kradzione.

Z policyjnych statystyk wynika, iż najczęstszą przyczyną kradzieży roweru jest niewłaściwe jego zabezpieczenie. Dlatego policjanci ostrzegają przed lekceważeniem zabezpieczeń. Unikajmy też sytuacji, w których pozostawiamy swoje jednoślady nie zabezpieczone przed sklepem, czy na klatce schodowej. To właśnie z takich miejsc najczęściej giną rowery. Policjanci przypominają, że kradzież roweru, to najczęściej przypadek, który jest wynikiem wykorzystanej przez złodzieja okazji. Nie kuśmy zatem złodzieja i nie pozostawiajmy swoich rowerów bez zabezpieczenia.

Policjanci apelują również do wszystkich osób, którym będą oferowane do sprzedaży rowery w niskich cenach o rozwagę i zdrowy rozsądek, gdyż niska cena jednośladu może wynikać z faktu, iż pochodzi on z kradzieży. Dlatego zastanówmy się nad zakupem, by nie popaść w konflikt z prawem.

Funkcjonariusze przypominają, iż za zakup towaru, który pochodzi z kradzieży grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment