Piknik Profilaktyczny “TRZEŹWO, ZDROWO I SPORTOWO” w Lubawce

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawce zaprasza na Piknik Profilaktyczny “TRZEŹWO, ZDROWO I SPORTOWO”. Piknik odbędzie się 8 czerwca 2019 roku pod Skocznią Narciarską w Lubawce. Ideą Pikniku jest zachęcenie społeczności lokalnej do zdrowego trybu życia, aktywności ruchowej oraz popularyzowanie idei trzeźwościowych. Piknik zaplanowano w godzinach od 12:00-16:00. W programie przewidziano m.in. konkursy o charakterze profilaktycznym, zachęcające do zdrowego trybu życia, wolnego od wszelkiego rodzaju używek. Będzie to m.in. konkurs na projekt i wykonanie koszulki pod hasłem “TRZEŹWO, ZDROWO I SPORTOWO” oraz konkurs sportowy. DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW KONKURSÓW PRZEWIDZIANO NAGRODY.

Ponadto podczas pikników zaplanowano występ Drużyny Harcerskiej “Górski Potok”, dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Lubawce oraz lokalnego zespołu “Rise Of The Sun”. W programie także warsztaty plastyczne dla dzieci, program gier i zabaw manualnych oraz zręcznościowych dla dzieci, prowadzonych przez Klauna “AKUKU” oraz pokaz dużych baniek mydlanych w wykonaniu Grupy “IRRBLOSS”.

Jedną z atrakcji będzie także tor przeszkód, który trzeba będzie pokonać w tzw. ALKOGOGLACH czyli okularach symulujących upojenie alkoholowe oraz NARKOGOGLACH symulujących stan po użyciu środków psychoaktywnych. Atrakcja ma za zadanie pokazać odbiorcom jak zmienia się percepcja, koncentracja oraz refleks w stanie nietrzeźwości. Jest to działanie typowo edukacyjne uświadamiające szkodliwy wpływ wszelkiego rodzaju środków psychoaktywnych na organizm. Przez cały okres trwania imprezy będzie można degustować zdrowe potrawy z grilla. Dla dzieci dostępna będzie bezpłatna zjeżdżalnia dmuchana oraz zamek dmuchany.

Szczegółowy program na poniższym plakacie.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment