Piknik Harley-Davidson 2013

Odbył się drugi, ostatni dzień VI Pikniku Entuzjastów Harley-Davidson Karpacz 2013.
W tym roku przypadły również obchody 110-lecia Harley-Davidson. H-D Motor Company obchodzi 110-lecie wyprodukowania pierwszego motocykla.
Poza limitowaną serią motocykli z tej okazji wyprodukowana została kurtka „Freedom Jacket”, która okrąży cały świat i z najbardziej charyzmatycznymi przyjaciółmi marki odwiedzi miejsca i wydarzenia najbardziej przyjazne i sprzyjające jej wizerunkowi, po czym powróci z relacjami do siedziby Harley-Davidson w Milwaukee i w muzeum fabryki będzie prezentowana ze wskazaniem miejsc, które ją gościły.
W Polsce kurtka powierzona została Maciejowi Balcarowi, wokaliście grupy Dżem, który po koncercie przekazał ją celebrycie z Czech, gdzie udała się w dalszą podróż przez inne kraje.

W ramach pikniku odbyły się również II Mistrzostwa Polski Motocyklistów w Wolnej Jeździe. Zwycięzca I mistrzostw otrzymał Puchar Burmistrza Miasta Karpacz, Tablicę Pamiątkową w Alei Entuzjastów Harley-Davidson w Karpaczu i Nagrodę finansową w wysokości 1000 zł. Aleja Entuzjastów Harley-Davidson to pierwsza w Polsce aleja dedykowana motocyklistom a została otwarta w Karpaczu w 2011 roku.

Kolejną atrakcją była nagroda konkursu głównego, jaką był Harley ufundowany przez dealera Harley-Davidson Appaloosa Wrocław. Nagroda była losowana wśród posiadaczy oficjalnych koszulek imprezy, a zwycięzca uzyskał trzytygodniowe nieodpłatne wypożyczenie motocykla. Punktem głównym pikniku była oczywiście wielka parada motocykli ulicami Karpacza i koncert grupy Dżem.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment