Piknik Entuzjastów Harley-Davidson 2021 – Galerie

Do Karpacza zjechało setki miłośników motocykli, aby wspólnie bawić się podczas kolejnej edycji Polish Bike Week – Pikniku Entuzjastów Harley-Davidson. Dzisiaj (piątek, 6 sierpnia) miało miejsce m.in. uroczyste otwarcie Harley Street. Ulica Obrońców Pokoju w Karpaczu została zamknięta dla ruchu samochodów. Dopuszczony został wyłącznie ruch motocyklami i ruch pieszy. Okolica zmieniła się w miasteczko ze strefami gastronomicznymi i handlowymi, gdzie odbywają się ogólnodostępne prezentacje, pokazy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Wydarzenie uroczyście otworzył burmistrz Karpacza Radosław Jęcek wspólnie z organizatorami PBW. Po raz kolejny prowadzono charytatywną akcję, tym razem na rzecz chorego Oskara.

Jednym z ważniejszych punktów piątkowego programu był Stund Story, występ Macieja “Dop“ Bielickiego, najbardziej nietypowy i widowiskowy pokaz jazdy ekstremalnej na motocyklu, czołowego polskiego stuntridera. Rozegrano również 10. edycję Mistrzostw Polski Motocyklistów Slow Ride, po raz pierwszy na Harley Street. Tradycyjnie nie zabrakło miasteczka wystawowego, konkursów, wycieczek po okolicy i licytacji gadżetów. Bogaty program wydarzenia zakończono polską premierą najnowszego motocykla Harley-Davidson® Pan America 1250 i koncertami zespołów Turbo oraz Kajetan Drozd Band.

Podczas kolejnego dnia Polish Bike Week – Pikniku Entuzjastów Harley-Davidson nie mogło zabraknąć barwnej parady motocykli, która przejechała ulicami Karpacza. Uczestnicy parady tradycyjnie zadbali o oryginalne przebrania, które podziwiały zgromadzone tłumy turystów i mieszkańców. Po paradzie nastąpiło odsłonięcie nowych tablic w Alei Entuzjastów Harley-Davidson, które tradycyjnie zostały skropione napojem harleyowców. Nie zabrakło kolejnego pokazu jazdy ekstremalnej na motocyklu w wykonaniu Macieja “Dop“ Bielickiego, czołowego polskiego stuntridera i m.in. konkursu na najpiękniejszy motocykl. Po raz kolejny przez cały dzień prowadzono licytacje na rzecz chorego Oskara.

Kulminacyjnym punktem programu było losowaniu bardzo cennych nagród, jak harleya na weekend, wycieczki i nagrody konkursu głównego, jakim był motocykl Harley-Davidson® STREET 750 z aerografem Jim Beam® by Lepian na własność. Aby wziąć udział w konkursie, należało tylko kupić los w postaci koszulki lub znaczka Polish Bike Week. Szczęśliwy zwycięzca razem z wylosowanym pojazdem został ochrzczony/oblany napojem harleyowców, whiskey Jim Beam. Część muzyczną zgromadzonym uczestnikom Pikniku wypełnił Kajetan Drozd Band.

Przypominamy, że wszystkie nasze reportaże z Polish Bike Week można obejrzeć tutaj.

Share

Zobacz również

Leave a Reply