Pikietowali w sprawie trudnej sytuacji w PCZ w Kamiennej Górze

W dniu 31 maja 2019 roku pod Starostwem Powiatowym w Kamiennej Górze mieszkańcy miasta pikietowali w sprawie trudnej sytuacji w Powiatowym Centrum Zdrowia.

Po planowanym zawieszeniu działalności oddziału wewnętrznego, ciągłego braku zapewnienia w placówce obsługi dyżurowej i braku rzetelnej informacji dotyczącej działalności PCZ w Kamiennej Górze, mieszkańcy postanowili spotkać się pod starostwem aby wyrazić sprzeciw wobec zaistniałej sytuacji i w sposób symboliczny zapalić znicze.

W proteście udział wzięło kilkaset osób. Wszyscy korzystali z przejść dla pieszych blokując ruch pojazdów.

W trakcie protestu w starostwie została zorganizowana konferencja prasowa dla mediów, podczas której przekazana został informacja o zatrudnieniu dwóch lekarzy internistów i wznowieniu normalnej pracy przez kamiennogórski szpital. Mimo to grupa protestujących osób również dotarła na salę konferencyjną starostwa, używając przy tym krzyków i gwizdków. Starosta próbował przekazać informację również protestującym, jednak atmosfera była bardzo napięta. Po próbie rozmowy starosta i protestujący wyszli z sali.

Niebawem relacja wideo z konferencji prasowej.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Pikietowali w sprawie trudnej sytuacji w PCZ w Kamiennej Górze”

  1. […] W dniu 31 maja 2019 roku pod Starostwem Powiatowym w Kamiennej Górze mieszkańcy miasta pikietowali w sprawie trudnej sytuacji w Powiatowym Centrum Zdrowia, o czym informowaliśmy tutaj. […]

Leave a Comment