Pijany rowerzysta zatrzymany do kontroli z zapasem wyskokowych napojów na bagażniku

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę wracającego do domu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna na bagażniku wiózł zestaw napojów wyskokowych, jak sam oświadczył, 2 nalewki i 2 piwa. Za jazdę w stanie nietrzeźwości cyklista został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze  zatrzymali 60-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

18 sierpnia br. około południa  policjanci w jednej z miejscowości powiatu jeleniogórskiego zwrócili uwagę na jadącego rowerzystę. Sposób jego jazdy wskazywał, że  jest on pod wpływem alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze zwrócili uwagę na bagaż, który przewoził cyklista. Mężczyzna w koszyku miał zestaw napojów wyskokowych, jak sam później oświadczył były to 2 nalewki oraz 2 piwa.

Policjanci  zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 60-letni mężczyzna. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko promil. Cyklista wracał do domu.

Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości funkcjonariusze ukarali go mandatem w wysokości 500 zł.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment