Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

Policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodował kolizję oraz uciekł z miejsca zdarzenia. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze  zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia.

11 grudnia 2019 roku około godziny 1:10 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie o tym, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący odjechał z jednej z jeleniogórskich stacji paliw, a kilka minut później, że kierowca ten spowodował kolizję drogową. Ze zgłoszenia wynikało również, że uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci, którzy pojechali na zgłoszenie zauważyli poszukiwany pojazd, którego kierowca na widok radiowozu wjechał w jedną z posesji, zatrzymał auto, a następnie zaczął uciekać pieszo.  Policjanci ruszyli za nim i po chwili go zatrzymali. Kierującym i sprawcą kolizji okazał się 26-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. W trakcie czynności okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna wjechał w jedną z ulic pod prąd, a następnie uderzył w pojazd marki Peugeot, który w wyniku uderzenia wjechał w pojazd marki Opel. W obu autach nie było pasażerów.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy kierującego, z uwagi na to, że wpisana był nieprawidłowa data urodzenia. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment