Pijany kierował samochodem, a później chciał wręczyć korzyść majątkową

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w trakcie kontroli drogowej próbował wręczyć łapówkę policjantom z Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry. W ten sposób chciał nakłonić policjantów do odstąpienia od dalszych czynności służbowych, po tym jak został zatrzymany jako nietrzeźwy kierujący.

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry na drodze krajowej nr 5 04 września br zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Jak się okazało kierujący 47 – letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego kierował pojazdem mając w wydychanym powietrzy 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie przeprowadzanej kontroli zaproponował funkcjonariuszom odstąpienie od dalszych czynności w zamian za udzielenie korzyści majątkowej w kwocie kilkuset złotych. Policjanci oświadczyli mężczyźnie, że popełnia przestępstwo polegające na usiłowaniu wręczenia funkcjonariuszom publicznym korzyści majątkowej.

Zgodnie z obowiązującą procedurą zatrzymali mężczyznę i o wszystkim powiadomili dyżurnego jednostki. Sprawca został przetransportowany do jednostki Policji i osadzony w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego znajdując się pod wpływem działania alkoholu, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejnym zarzutem jaki mu przedstawiono to zarzut udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji za odstąpienie od czynności służbowych.

O karze łącznej w tej sprawie zadecyduje sąd.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment