Pijany 86-latek za kierownicą wjechał w zaparkowane pojazdy i budynek

Dwa uszkodzone samochody i budynek to efekt manewru skrętu wykonany przez 86-latka w Kamiennej Górze. Nieodpowiedzialny senior próbował jeszcze odjechać z miejsca zdarzenia, jednak skutecznie uniemożliwili mu to świadkowie. Policjanci z Kamiennej Góry ustalili, że w organizmie miał ponad 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Do zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło w czwartek, 6 kwietnia br. około godziny 20:30 na ul. Nowej w Kamiennej Górze.

Funkcjonariusze policji ustalili na miejscu, że 86-latek wykonywał manewr skrętu w lewo, zjechał z drogi i uszkodził dwa zaparkowane pojazdy, a następnie uderzył w budynek. Mężczyźni, którzy usłyszeli hałas, podbiegli do samochodu chcąc udzielić pomocy ewentualnym poszkodowanym. Jednak za kierownicą zastali zdenerwowanego seniora, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Kierujący próbował jeszcze odjechać z miejsca zdarzenia, jednak świadkowie skutecznie mu to uniemożliwili, zabierając kluczyki i zamykając go w pojeździe do czasu przyjazdu policyjnego patrolu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 86-latka i potwierdzili, że w organizmie ma ponad 1,6 promila alkoholu. Ubiegłą noc senior spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innych środków to nie tylko sytuacja zabroniona prawnie, ale przede wszystkim śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne