Pijana kobieta spowodowała dwie kolizje. Miała ponad 2,6 promila

Spowodowała dwie kolizje – była nietrzeźwa. Świadek nie dopuścił się do dalszej jazdy. Reagujmy, nie bądźmy obojętni na bezpieczeństwo w ruchu drogowym!

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego z Kamiennej Góry w środę, 15 lutego br. około godz. 11, zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło w okolicy skrzyżowania ulic Wałbrzyskiej i Katowickiej w Kamiennej Górze.

Na miejscu mundurowi ustalili, że ledwo trzymająca się na nogach kobieta, która prowadziła samochód marki Renault to 62-latka z Wałbrzycha, a kolizja, do której przyjechali mundurowi, nie była jedynym zagrożeniem, jakie spowodowała. Jak się okazało, kierująca najpierw około kilometra wcześniej najechała na tył jednego z pojazdów i niewzruszona pojechała dalej. Następnie zbliżając się do skrzyżowania, najechała na tył kolejnego pojazdu. Podczas tych kolizji na szczęście nikomu nic się nie stało.

62-latka nadal chciała kontynuować jazdę, więc godnym pochwały zachowaniem wykazał się świadek zdarzenia, który odebrał kobiecie kluczyki od pojazdu.

Policjanci będący na miejscu zbadali kobietę na stan trzeźwości z wynikiem ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierująca została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

<

Share

Zobacz inne

Leave a Comment