Pies służbowy znalazł schowaną w piwnicy marihuanę

Wałbrzyscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu zatrzymali 36-letnią kobietę, podejrzewaną o posiadanie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli blisko 30 porcji handlowych marihuany. Środki odurzające, które 36 – latka schował w piwnicy znalazł pies służbowy wyspecjalizowany w wyszukiwaniu narkotyków. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawieniu wolności.

Do zatrzymania 36-latki doszło po tym, jak policjanci podejrzewając kobietę o posiadania środków odurzających, przy pomocy psa specjalizującego się w wykrywaniu narkotyków, sprawdzili jej mieszkanie oraz piwnicę. Tam Jogi znalazł a policjanci zabezpieczyli prawie 30 porcji handlowych marihuany, elektroniczną wagę oraz telefony komórkowe.  Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Zebrane przez policjantów materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie zatrzymanej zarzutu posiadania środków odurzających.
Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają czy w grę wchodził również handel narkotykami i jak podejrzana weszła w ich posiadanie oraz do kogo miały trafić.

O dalszych losach 36-latki zadecyduje sąd. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za popełnione przestępstwa grozi jej kara 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment