Pierwszy raz. Policjanci ustalili i zatrzymali włamywaczy

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce 14 lutego br. zatrzymali 14 i 15 – letnich mieszkańców gminy Lubawka, podejrzewanych o dokonanie kradzieży agregatu prądotwórczego na szkodę mieszkańca Lubawki. Nieletni za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Policjanci Komisariatu Policji w Lubawce w dniu 14 lutego br. zostali poinformowani o dwóch nieletnich, którzy przenosili agregat prądotwórczy. Na widok zgłaszającego i widzącego całe zajście porzucili go i oddalili się w niewiadomym kierunku. Policjanci zabezpieczyli porzucony agregat, po kilku minutach ustalili miejsce, gdzie dokonano kradzieży z włamaniem a po następnych kilkudziesięciu minutach ustalili i zatrzymali dwóch nieletnich 14 i 15 latka, podejrzewanych o dokonanie tej kradzieży.

Chłopcy w godzinach porannych weszli do jednego z budynków na terenie Lubawki. Wcześniej po wybiciu szyby w oknie weszli do jego wnętrza. Po upatrzeniu odpowiedniego urządzenia wybrali to największe. Otworzyli drzwi od środka i wynieśli urządzenie. Idąc ulicami Lubawki spłoszyli się na widok jakiegoś przechodnia i porzucili skradziony agregat.

Policjantom tłumaczyli, że urządzenie prądotwórcze chcieli ukryć a następnie sprzedać przypadkowym osobom. Do popełnionego pierwszy raz czynu karalnego przyznali się za który odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl

Share

Zobacz inne

Leave a Comment