Pierwsze nocne zwiedzanie opactwa

Dnia 31 października 2016 roku w ramach III Krzeszowskiej Nocy Wszystkich Świętych odbędzie się pierwsze nocne zwiedzanie krzeszowskiego opactwa.

Zwiedzanie będzie przebiegać po trasie specjalnej i przeplatane będzie inscenizacjami z historii opactwa.

Będzie można spotkać Michała Willmann, Bernarda Rose czy księcia Bolko I.

Pierwsza dwudziestoosobowa grupa śmiałków wyruszy na nocną trasę już 31 października 2016 o godz. 20:00.

Zapisy w Obsłudze Pielgrzyma pod nr telefonu 75 742 32 79.

W skład krzeszowskiego kompleksu wchodzi m.in. Bazylika p.w. Wniebowzięcia NMP, Kościół p.w. świętego Józefa, Mauzoleum Piastów Śląskich, Muzeum opactwa w gościnnym domu opata, podziemia i strych kościoła klasztornego.

Bazylika Mniejsza p.w. Wniebowzięcia NMP – Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej – piękna późnobarokowa świątynia z przebogatym wnętrzem, nazywana Europejską Perłą Baroku, w której na szczególną uwagę zasługuje ołtarz główny z monumentalnym obrazem Wniebowzięcia NMP, zespół fresków o tematyce biblijnej i zakonnej oraz organy koncertowe – przez wielu uważane za najlepiej zachowane organy barokowe w tej części Europy. Na placu sanktuarium znajduje się również kościół p.w. św. Józefa z cyklem fresków „Śląskiego Rembrandta” M. Willmanna „Radości i troski św. Józefa” – prezentującym w niespotykany sposób sceny z życia św. Rodziny. W tylnej części bazyliki znajduje się Mauzoleum Piastów Świdnicko-Jaworskich, w którym w gotyckich sarkofagach spoczywają szczątki fundatorów krzeszowskiego opactwa.
Największym skarbem sanktuarium jest XIII-wieczna ikona Matki Bożej Łaskawej – najstarszy wizerunek maryjny w Polsce, ukoronowany 2 czerwca 1997 roku w Legnicy przez Papieża błogosławionego Jana Pawła II.

Zapraszamy na Nocne zwiedzanie opactwa.

Aktualizacja
Galeria z wydarzenia dostępna tutaj.

81275

Share

Zobacz inne

Leave a Comment