Pieniądze na ożywienie rynku

Miasto Kamienna Góra pozyskała środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Polska Saksonia 2014 – 2020 na realizację projektu „REVIVAL! – Rewitalizacja historycznych starówek miast Dolnego Śląska i Saksonii”. Budżet projektu wynosi 155 tys. zł z czego 85% (tj. 132 tys. zł) zostanie zrefundowane z Unii Europejskiej. Do projektu przystąpiło 13 partnerów z Polski i z Niemiec.

Projektu w zamierzaniu pomysłodawców ma być odpowiedzią na problem wyludniania się starówek miast. Ma na celu przywrócenie pierwotnej funkcji rynków jako centrów życia społecznego i kulturalnego. Realizacja działań zacznie się w październiku br. i potrwa do końca roku 2020. Wśród planowanych zadań Kamienna Góra zrealizuje cykl wydarzeń kulturalnych i artystycznych – „Cztery pory rynku”. Mieszkańcy i turyści wezmą udział w imprezach tematycznych, podczas których odbywać się będą koncerty, gry miejskie, pokazy rzemiosła artystycznego, wystawy, jarmarki produktów lokalnych.

W ramach projektu zostanie również opracowana strategia rozwoju służąca zachowaniu dziedzictwa kulturalnego oraz rewitalizacji i podniesieniu jakości życia w śródmieściu.Share

Zobacz inne

Leave a Comment