Pędził w mieście z prędkością 167 km/h

Kolejny kierowca zatrzymany przez policjantów jeleniogórskiej drogówki stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowca w mieście bezpośrednio przed przejściem dla pieszych pędził z prędkością 167 km/h. Przekroczył prędkość o 117 km. Dodatkowo został on ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 20-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który zgodnie z przepisami stracił prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym.

1 marca br. około godziny 15.18 policjanci pełniąc służbę na ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze  zauważyli pojazd marki Audi jadący od Bolkowa w kierunku centrum miasta z dużą prędkością.  Miernik prędkości wskazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 50 km, bezpośrednio przed przejściem dla pieszych miał na liczniku 167. Kierowca ten przekroczył dozwoloną prędkość o 117 km. Jadąc z tak dużą prędkością miał problem z zastosowaniem się do sygnału zatrzymania do kontroli drogowej.

Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec województwa śląskiego. W związku z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące, ukarali go mandatem w wysokości 500 zł oraz otrzymał on 10 punktów karnych.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie “nogi z gazu”. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment