Patrol Rozminowania przeprowadził w Antonówce spotkanie informacyjne

Patrol Rozminowania 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu przeprowadził dziś (środa, 5 kwietnia) w Antonówce spotkanie informacyjne.

Radosław Mazur

Dowódca Patrolu Rozminowania st. chor. sztab. Radosław Mazur

Mieszkańcy Kamiennej Góry, strażacy jednostki PSP w Kamiennej Górze, funkcjonariusze Policji i Straży Leśnej spotkali się z żołnierzami patrolu saperskiego, którzy opowiedzieli o niewybuchach, na które wciąż można natknąć się w okolicznych lasach.

Po wykładzie Maciej Regewicz przedstawił historię „Ruskiego Lasu” w Antonówce, gdzie niegdyś funkcjonowały niemieckie zakłady zbrojeniowe i wiele groźnych znalezisk na terenie Kamiennej Góry może być związanych z ich działalnością.

Adrian Książek

Rzecznik prasowy KP PSP w Kamiennej Górze mł. kpt. Adrian Książek

– Dzięki współpracy z gminą wiejską Kamienna Góra oraz gminą Marciszów, saperzy odwiedzili również Zespół Szkół Publicznych w Pisarzowicach oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Marciszowie. Wraz z Nieetatową Grupą Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, działającą przy KPP w Kamiennej Górze przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów, zapoznali młodzież z niebezpiecznym zawodem sapera oraz służbowym sprzętem – informuje Karolina Adamczyk z biura zarządzania kryzysowego w urzędzie miasta w Kamiennej Górze.

Saperzy podczas spotkań przestrzegli przed niebezpieczeństwami związanymi z powojennymi pozostałościami. Omawiali procedury działania w przypadku wykrycia niebezpiecznego obiektu.

Zobacz inne