Pamiętali o bohaterach narodowych

Przypominamy, że dzisiaj (wtorek, 1 marca) przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe poświęcone jest upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

W celu uczczenia pamięci bohaterów naszej wolności uczniowie klas mundurowych ZSZiO w Kamiennej Górze i przedstawiciele 1-10 Hufca Pracy w Kamiennej Górze wspólnie z regionalistą Bogdanem Adamusem złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Konrada Romanowskiego, odznaczonego Krzyżem Niepodległości, legionisty i żołnierza Wojska Polskiego oraz na grobie patrona klas mundurowych ZSZiO majora Józefa Sierocińkiego.

Regionalista Bogdan Adamus przybliżył uczniom historię tych dwóch bohaterów narodowych i przekazał wszystkim wydaną publikację na temat Józefa Sierocińskiego, o której informowaliśmy tutaj.

Przypominamy, że Józef Sierociński to patriota zasłużony dla niepodległości Polski i mieszkaniec Kamiennej Góry. Zmarł 2 stycznia 1955 roku. Został pochowany na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Katowickiej. Postać kpt. Józefa Sierocińskiego jest szeroko prezentowana na naszym portalu tutaj.

Zobacz inne

Leave a Comment