Otwarto Dolnośląskie Centrum Sportu w Jakuszycach

W środę, 7 września oficjalnie otwarto Dolnośląskie Centrum Sportu w Jakuszycach. W uroczystości otwarcia udział wziął premier Mateusz Morawiecki, a także prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz, z którym spotkał się wójt Wiesław Cepielik.

Dolnośląskie Centrum Sportu to najnowocześniejszy ośrodek biathlonu i narciarstwa biegowego w Polsce i Europie położony w wyjątkowym miejscu, gdzie śnieg zalega nawet 150 dni w ciągu roku. Dziś obiekt rozpoczął swoją działalność.

Takiej inwestycji sportowej na Dolnym Śląsku jeszcze nie było. Na Polanie Jakuszyckiej powstał nowoczesny stadion i strzelnica biathlonowa. Jest tutaj dostępnych ponad 90 km tras wyczynowych i rekreacyjnych do narciarstwa biegowego, a także boiska do piłki nożnej, basen oraz ścianka wspinaczkowa. Z ośrodka będą korzystać wszyscy chętni, zarówno zawodowi sportowcy i kadry narodowe, jak i amatorzy.

Wybudowanie nowego ośrodka znacząco polepszyło warunki bytowe wszystkich korzystających z jakuszyckich tras (przez cały rok) – zarówno amatorów, jak i wyczynowców. Nowy ośrodek będzie areną zawodów na najwyższym poziomie, w tym Pucharu Świata i Mistrzostw Świata. Inwestycja pochłonęła ponad 200 milionów złotych.

Zobacz inne

Leave a Comment