Oszukała blisko 100 osób na około 40 tysięcy złotych

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozić może kobiecie podejrzanej o serię oszustw, których dopuściła się od listopada 2013 roku do lipca 2017. Kobieta pracowała w firmie zajmującej się pośrednictwem w udzielaniu pożyczek i kredytów i oszukała co najmniej 100 osób z powiatu jeleniogórskiego. Kobieta podpisywała umowy na kredyt lub pożyczkę posługując się danymi pokrzywdzonych bez ich wiedzy i zgody oraz podrabiała ich podpisy na umowach. Sfałszowała 49 umów i przedstawiono jej 92 zarzuty.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 49-letnią jeleniogórzankę podejrzaną o serię oszustw.

Jak ustalili policjanci, kobieta w okresie od listopada 2013 do lipca 2017  roku pracowała w firmie pośredniczącej w udzielaniu pożyczek lub kredytów. Jeleniogórzanka w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wykorzystała dane osobowe różnych osób z terenu powiatu jeleniogórskiego i w ich imieniu, bez ich zgody zawierała umowy pożyczkowe lub kredytowe na różne kwoty od 500 zł do 1100 zł, na których fałszowała ich podpisy.

W ten sposób oszukała blisko 100 osób na łączną kwotę około 40 tysięcy zł. Okazało się, że sfałszowała 49 umów i przedstawiono jej 92 zarzuty. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Kobiecie za oszustwa grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment