Orzeł Lubawka – Chrobry Głogów

Dnia 14 września 2016 roku na Stadionie Miejskim w Lubawce odbyło się szczególne wydarzenie. Jubileusz 70. lecia klubu Orzeł Lubawka uświetnił pokazowy mecz z pierwszoligową drużyną Chrobrego Głogów.
Goście uczynili z tego piłkarskiego święta prawdziwy festiwal strzelecki. Mecz zakończył się rezultatem 1:13.

Było to prawdziwe, piłkarskie święto. Niecodziennie na A-klasowym boisku można zobaczyć tak dobrą drużynę. Wynik otworzył Damian Kowalczyk, strzałem z głowy pokonał Artura Pogwizda. Na kolejne bramki nie trzeba było długo czekać. Pod koniec pierwszej połowy było już 0:3. Niewiele przed gwizdkiem na przerwę po indywidualnej akcji honorowego gola strzelił Jacek Adamowicz.

W drugiej połowie Chrobry zepchnął całkowicie Orła pod własną bramkę.
Gospodarze pozwolili sobie strzelić aż 10 bramek. Końcowy rezultat, choć nie najważniejszy, pokazuje doskonale różnicę poziomów Orła i Chrobrego.

Poza sportowym wymiarem wydarzenia, wszyscy kibice mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji. Do dyspozycji była maskotka Chrobrego – Tygrysek, który przechadzając się po stadionie chętnie robił sobie z dziećmi zdjęcia. Ponadto każdy kibic mógł otrzymać balon z herbem Orła, zorganizowane zostało również darmowe malowanie twarzy. W przerwie został zorganizowany konkurs rzutów karnych – nagrodą były oficjalne gadżety Chrobrego Głogów.

80726Kierownictwo drużyny zapowiedziało, że nie jest to ostatnia wizyta tego klubu w Lubawce.

Skład Orła: Artur Pogwizd, Piotr Szuster, Kacper Schabiński, Krystian Tama, Patryk Gucwa, Eryk Gucwa, Adam Lech, Michał Meuszyński, Karol Królak, Krzysztof Musiał, Klaudiusz Kogut, rezerwowi: Fabian Święs, Kamil Mróz, Dominik Krzeszowiak, Michał Majerski, Jakub Zasada, Łukasz Wincza, Arkadiusz Walczak, Damian Lechman, Jacek Adamowicz.

Skład Chrobrego: Karol Szymański, Michał Bednarski, Maciej Magdziak, Sebastian Murawski, Kamil Szubertowski, Sebastian Bonecki, Maciej Rybak, Maksymilian Rozwandowicz, Dominik Kościelniak, Bartosz Machaj, Damian Kowalczyk, rezerwowi: Mariusz Rzepecki, Tomasz Serweta.