Opieka osób starszych w Niemczech. Jakie kompetencje powinna mieć idealna opiekunka?

Myślisz o pracy jako opiekunka osób starszych? Jest to niewątpliwie jeden z zawodów zyskujących aktualnie dużą popularność. Polskie opiekunki seniora mają w Niemczech wyrobioną renomę. Odbierane są jako osoby wyrozumiałe, empatyczne i pomocne. Dzięki temu mogą liczyć na dużą różnorodność wśród zleceń, stabilny rynek pracy i wysokie wynagrodzenia. Dowiedz się jakie kompetencje musisz posiadać, aby wyjechać jako opiekunka osób starszych z agencją zewnętrzną.

Umiejętności potrzebne do pracy w opiece seniora

Firmy zewnętrzne zapewniają opiekunkom seniora dobre warunki pracy, wysokie wynagrodzenia, organizację wyjazdu i przede wszystkim legalne umowy. Jednak aby podjąć współpracę z agencją opiekuńczą, musisz przejść przez proces rekrutacyjny. Do tego celu potrzebne będą dwie podstawowe umiejętności. Po pierwsze jest to komunikatywna znajomość języka niemieckiego. Pozwala ona bez problemu komunikować się z podopiecznym i swobodnie poruszać się po Niemczech. Czasami agencje mają w swojej bazie oferty pracy w opiece w polskiej rodzinie. Takie zlecenia trafiają się rzadko, natomiast stanowią doskonałą okazję go podszkolenia swojego języka. Ważne będzie także doświadczenie w opiece. Nie musi być ono profesjonalne – wystarczy praktyka w opiece na przykład nad dziadkami lub rodzicami.

Kompetencje dodatkowe

Poznaj umiejętności, które pozwalają na zdobycie lepiej płatnych ofert pracy. Niemieckie rodziny bardzo cenią kompetencje takie jak: czynne prawo jazdy czy kursy opiekuńcze. Poinformuj również, jeśli masz wykształcenie medyczne, np. pielęgniarskie. Często poszukiwane są także opiekunki z biegłą znajomością języka niemieckiego.

Polecani pracodawcy

Jedną z najczęściej polecanych w opiece seniora firm jest Veritas Opieka. Jest to agencja opiekuńcza, która zajmuje się rekrutacją opiekunek osób starszych oraz kompleksową organizacją wyjazdów. Firma pomaga w dopełnieniu wszelkich formalności i zapewnia najwyższy możliwy komfort pracy. Opiekunki osób starszych zawsze decydują się na zlecenie po transparentnym przedstawieniu go przez rekrutera. Veritas Opieka oferuje bezpłatne zamieszkanie i wyżywienie na zleceniu, darmowy transport oraz wysokie wynagrodzenia. Pensja bazowa w firmie oscyluje wokół 1800 € netto miesięcznie. Szukasz pracy w branży opiekuńczej? Sprawdź najnowsze oferty pracy w opiece u sprawdzonego pracodawcy: Opieka Niemcy oferty pracy.

Zobacz inne

Leave a Comment