Opawa podsumowała projekt „Pod wiatą fajnie jest”

Stowarzyszenie Brama Opawska zrealizowało projekt Pod wiatą fajnie jest”. Działanie polegało w dużej mierze na modernizacji istniejącej wiaty rekreacyjnej znajdującej się przy wybudowanej świetlicy wiejskiej w Opawie. W ramach zachowań ekologicznych zakupiono zbiornik zbierający wodę, która będzie wykorzystywana do podlewania roślinności zasadzonej na skarpie oraz w nowych donicach przy wiacie.

Projekt sfinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego sfinalizowanego przez LGD Kwiat Lnu.

Zadanie zostało dofinansowane kwotą 42 tys. zł. Dodatkowo wykonano m.in. drewniane rolety, rynny, wymieniono zniszczone deski, zaimpregnowano elementy drewniane i zabudowano zbiornik na wodę. Zakupiono rośliny, którymi dzisiaj (sobota, 16 października) została obsadzona skarpa przy wiacie i drewniane donice ozdabiające wejście.

Share

Zobacz również

Leave a Reply