Okradł swojego szefa

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Kamiennej Góry zatrzymali i przedstawili zarzut kradzieży 32 – letniemu mężczyźnie popełnionego na szkodę jego pracodawcy. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę szefa z zaparkowanego samochodu ukarał jego portfel z zawartością dokumentów oraz kilkuset złotych.

Kamiennogórscy policjanci w dniu 21 kwietnia br. na podstawie wykonanych wcześniejszych ustaleń dokonali zatrzymania 32 – letniego mężczyzny, podejrzanego o dokonanie kradzieży portfela z dokumentami oraz pieniędzmi z zaparkowanego samochodu. Zdarzenie miało miejsce w dniu 20 kwietnia br. na terenie Wałbrzycha, gdzie jeden z kamiennogórskich usługodawców wykonywał swoje zlecenie na budowie. Do pracy na wymienionej budowie dowoził również swojego pracownika. Pracodawca załatwiając sprawy formalne nie domknął dokładnie samochodu. Pod jego nieuwagę wykorzystał to jego pracownik. Wiedząc gdzie znajduje się w samochodzie schowany portfel otworzył jego drzwi następnie zabrał. W portfelu znajdowała się dość duża suma pieniędzy oraz dokumenty i inne pozwolenia. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego analizując sposób dokonanej kradzieży oraz metodę popełnionego przestępstwa dokonali przeszukania mieszkania zatrzymanego w którym odnalazły się tylko dokumenty. Na podstawie zgromadzonego materiału policjanci przestawili zarzut kradzieży sprawcy do którego się przyznał opisując cały przebieg zajścia.

Osoba znana jest kamiennogórskim policjantom z popełnianych tego typu przestępstw. Za swój czyn odpowie przed sądem, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment