Ognioodporna kominiarka – nie tylko dla strażaków!

Dla wielu osób kominiarka kojarzy się w pierwszej chwili z popełnianiem przestępstwa – doskonale zakrywa twarz. Jednak profesjonalne kominiarki termoaktywne są także podstawowym wyposażeniem strażaków, chroniąc ich przed ogniem. Ten typ ubioru wykorzystuje się również w narciarstwie, ale kominiarki mogą okazać się przydatne także w domowych warunkach.

Czym charakteryzuje się dobra kominiarka?

Przyglądając się dostępnym kominiarkom, szczególnie w sklepach internetowych, trudno wybrać odpowiedni model. Warto bowiem zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

  • Wytrzymałość. Kominiarka Viking Sigurd przeznaczona jest dla strażaków, więc jej trwałość i odporność na mechaniczne uszkodzenia jest wielokrotnie sprawdzana. Jednak wiele modeli wykonywanych jest ze słabego materiału, przez co trzeba je wymieniać na nowe stosunkowo często.
  • Wygoda. Viking Sigurd przystosowana jest do noszenia masek tlenowych oraz dodatkowego wyposażenia. W każdych warunkach musi zapewniać najwyższy komfort i swobodę ruchu.
  • Materiał. Coraz częściej w produkcji stosuje się niskiej jakości materiały sztuczne, które mogą powodować nawet reakcje alergiczne. Kominiarka ze Strefy 998 posiada certyfikaty poświadczające wykorzystanie przyjaznych skórze materiałów – w trosce o jak najlepsze samopoczucie strażaków.
  • Ochrona. Termoaktywna kominiarka Viking chroni strażaków przed poparzeniem. Równie dobrze sprawdza się w czasie jazdy narciarskiej do zabezpieczenia szyi i głowy przed mrozem.

Viking Sigurd Multifuction powstała z myślą o polskiej straży pożarnej. Jednak może być wykorzystywana z myślą o innych sposobach użytkowania. Dzięki własnościom termoaktywnym sprawdza się jako kominiarka narciarska. Jednak można ją stosować również w domowych warunkach – w czasie wyjścia do sklepu. Kominiarka Coal the Viking wygląda bardzo stylowo i doskonale się prezentuje nawet po latach użytkowania.

Kominiarka na każdą sytuację

Viking – kominiarka narciarska i strażacka – może być nie tylko elementem Twojej garderoby, ale również ochroną na niespodziewany wypadek. Pożar lub awaria sieci ciepłowniczej zdarza się stosunkowo często. W takich sytuacjach kominiarka Viking ochroni Cię przed dużą różnicą temperatur, a jednocześnie zapewni wygodę i swobodę działania. Zabezpieczając Twoją głowę, pozwala Ci działać i nieść pomoc swoim bliskim. Choć stworzona została głównie dla strażaków, sprawdzi się w rękach każdego!

Share

Zobacz inne