Oględziny kapliczki

Ruszają prace renowacyjne kolejnego obiektu sakralnego w naszym regionie. Z inicjatywy firmy „Renowacja Zabytków Grzegorz Mikołajczyk” i radnego gminy Artura Kubieńca renowacji zostanie poddana kapliczka znajdująca się na terenie miejscowości Czadrów (gm. Kamienna Góra). Kapliczka została postawiona na miejscu śmierci ofiar epidemii (niedaleko DCR-u). Najprawdopodobniej obiekt zostanie przetransportowany do warsztatu konserwatorskiego. Z obiektu zostaną usunięte farby olejne wykorzystując preparat Remmers AGE. Dalsze działania konserwatorskie będą podane po usunięciu farb olejnych i ocenie stanu obiektu.
Prace renowacyjne zostaną sfinansowane ze środków własnych pod honorowym patronatem Gminy Wiejskiej Kamienna Góra. Cały proces renowacji będziemy prezentować na naszym portalu.

W miejscowości Czadrów będzie to trzeci obiekt sakralny poddany renowacji. Przypominamy, że jako pierwszy został odrestaurowany krzyż przydrożny zlokalizowany przy drodze głównej biegnącej przez Czadrów. Proces renowacji był prezentowany na naszym portalu tutaj. W dniu 8 sierpnia br. obiekt zostanie poddany okresowej konserwacji. Wokół obiektu zostanie uprzątnięty teren z chwastów i przycięte gałęzie.

Drugim obiektem sakralnym poddanym renowacji była figura świętego Jana Nepomucena. Obiekt znajdował się na skarpie rzeki Zadrna, przy drodze wjazdowej na fermę drobiu. Cały proces renowacji był prezentowany na naszym portalu w tagach nepomucen i na specjalnie utworzonej stronie internetowej pod adresem czadrowskinepomuk.wordpress.com. W przyszłym tygodniu pomnik zostanie poddany okresowej konserwacji.

Przy okazji przypominamy również, że 9 lipca 2020 roku oficjalnie zakończono projekt: “Przydrożny świadek wiary” – obejmujący renowację figury Matki Boskiej Niepokalanej w Jawiszowie (gm. Kamienna Góra), o czym informowaliśmy tutaj.

Zobacz inne

Leave a Comment