Oficjalne otwarcie ścieżki rowerowej w Kamiennej Górze

W dniu 22 grudnia br. przy ul. Lubawskiej w Kamiennej Górze odbył się odbiór techniczny i oficjalne otwarcie ścieżki rowerowej. Z powodu pandemii koronawirusa uroczystość była skromna i ograniczona jedynie do krótkich przemówień burmistrza Janusza Chodasewicza i wykonawcy zadania Artura Gawłowskiego z firmy A.J.M.

– Mieszkańcy Kamiennej Góry od jakiegoś czasu korzystają z uroków tej ścieżki rowerowej. Robili to dzięki uprzejmości wykonawcy, bo formalnie był to plac budowy. Od dziś można korzystać ze ścieżki już całkowicie oficjalnie – powiedział burmistrz Janusz Chodasewicz.

Przypominamy, że umowa na zaprojektowanie i wybudowanie ścieżki rowerowej została podpisana 12 października 2018 roku przez ówczesnego burmistrza Krzysztofa Świątka. Inwestycja obejmowała budowę kilku odcinków dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych o łącznej długości ponad 8 km, w większości w śladzie nieczynnej linii kolejowej relacji Kamienna Góra-Krzeszów. W ramach ścieżki rowerowej wybudowano dwa rozjazdy. Jeden w okolicach ul. Towarowej, który prowadzi bocznicą kolejową do osiedla Antonówka, natomiast drugi w kierunku ul. Zamkowej.
Na południu Kamiennej Góry (granica administracyjna z miejscowością Czadrów) miejska ścieżka łączy się z wybudowanym przez Gminę Kamienna Góra ponad 5 kilometrowym odcinkiem drogi rowerowej w kierunku Krzeszowa.

Na miejskim odcinku ścieżki rowerowej powstały również dwa punkty obsługi rowerzystów tzw.  Park & Ride (Parkuj i Jedź). Są to parkingi przeznaczone dla osób korzystających ze ścieżki rowerowej. Kierowcy mogą pozostawić na parkingach swoje pojazdy i korzystać z trasy dla rowerów. Pierwszy z parkingów powstał przy ul. Lubawskiej, kolejny przy ul. Jeleniogórskiej.

Prace kosztowały 7,26 mln zł. Miasto otrzymało na realizację dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 3,8 mln zł.

Cały proces budowy dróg rowerowych w naszym regionie dostępny jest na portalu w tagach ścieżka rowerowa.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment