Oficjalne otwarcie pracowni tomografii komputerowej w Kamiennej Górze

W kamiennogórskim szpitalu odbyło się dziś (poniedziałek, 16 stycznia) oficjalne otwarcie pracowni tomografii komputerowej. 

Tomograf komputerowy, który został zainstalowany w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze, jest już po uruchomieniu technicznym, próbach sprzętu i procesie szkolenia pracowników.
Przypominamy, że tomograf komputerowy decyzją Prezesa Rady Ministrów przekazano nieodpłatnie dla kamiennogórskiego szpitala. Urządzenie zostało udostępnione z rezerw strategicznych, a jego koszt to 2,7 miliona złotych.

W uroczystości udział wzięła m.in. Marzena Machałek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, która była zaangażowana w przekazanie sprzętu do kamiennogórskiego szpitala.

– Dobre wieści dla mieszkańców Kamiennej Góry i całej Kotliny Jeleniogórskiej. Wzmacniamy miejscowy szpital. Dziś trafił tam sprzęt do tomografii komputerowej wart ok. 3 mln zł. Kamiennogórska placówka sprawdziła się w czasie pandemii. Mimo różnych problemów stanęła na wysokości zadania. Z przyjemnością poparłam wniosek o sprzęt do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i premiera Mateusza Morawieckiego. Gratuluję lekarzom i personelowi – mówi wiceminister Marzena Machałek.

Tomograf w realny i bezpośredni sposób wpłynie na zwiększenie możliwości kamiennogórskiego szpitala w zakresie udzielania pomocy pacjentom, a także zapewni możliwe optymalne warunki dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej i jakości usług. Doposażenie kamiennogórskiego szpitala w tomograf zapewni kompleksowość udzielanych świadczeń i ciągłość ich udzielania, bez konieczności korzystania z pracowni tomografii komputerowej innych placówek.

Na naszym portalu można również obejrzeć reportaże fotograficzne z dostarczenia tomografu i jego instalacji.

Tomograf został dostarczony do szpitala w listopadzie ubiegłego roku. Zobacz reportaż fotograficzny tutaj.
Dwa dni później tomograf został zainstalowany w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. Zobacz reportaż fotograficzny tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment